FHSAA DISTRICT 2 BOYS HIGH SCHOOL LACROSSE “ALL-DISTRICT TEAMS”

Written on . Posted in .

 

Name                          School                          Position                       Class

1ST Team –

Conor Clark

Conor Clark          Episcopal HS          Attack               Junior

Beau Courtney   Episcopal HS           Goalie               Junior

Ted Demont          Bolles School        Goalie                Senior

 Craig Faix             Mandarin HS        LSM/Defense      Senior

 Bradley Fuhrmeister   Paxon HS      Attack                Senior

 Joseph Jumber   Stanton Prep HS      Defense           Junior

 Chad Kehoe     Bolles School            LSM/Defense      Senior

 Patrick Kelly    Episcopal HS                Midfield                      Senior

Teddy Powell    Bolles School               Attack                          Senior

Alex Prince      Bolles School               Midfield                      Senior

2nd Team –

Brooks Abbott             Episcopal HS                Defense                       Junior 

William Kyle Batdorf  Mandarin HS               Attack                          Senior

Joel Brown                  Paxon HS                     Midfield                      Junior 

Joshua Dopson            Lee HS                         LSM/Defense              Senior

Jake Friedman             Paxon HS                     LSM/Defense              Junior

Mark Hodges              Stanton Prep HS          Attack                          Senior

Michael Kohoutek       Sandalwood HS           Defense                       Senior

Chris Lewis                  Bolles School               Attack                          Senior

Andy Malus                 Wolfson HS                  Attack/Midfield           Junior

Jake Patel                    Stanton Prep HS          Goalie                          Sophomore

Honorable Mention – Ben Allison, Mandarin, D, Sr.; Zach Ashourian, Bolles, D, Jr.; Braden Beaudreau, Stanton, M, Sr.; Rodney Byrd, Sandalwood, M, Sr.; Jonathon Creech, Episcopal, M, Jr.; Jacob George, Stanton, M, Sr.; Colin Gilliam, Mandarin, A, Sr.; Dylan Hutchinson, Sandalwood, D, Sr.; Robert Lane, Lee, A/M, Sr.; Max Mayes, Episcopal, D, Jr.; Jeff Nooney, Episcopal, M, Sr.; Riley Olsen, Bolles, D, Sr.; Steve Straley, Stanton, M, Sr.; Caleb Shiell, Paxon, G, Jr.; Zack Six, Wolfson, G/A, Jr.; Zach Weeks, Stanton, A, Sr.; Blake Weil, Mandarin, M, Soph.